Káva Zlaté Zrnko – Honduras – “FÉROVÝ”

Horká čokoláda

Lieskový orech

Vlašský orech

219.00 769.00  s DPH

Získejte až 154 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kuriér, výdajné miesta alebo osobný odber

2-3 dni

od 2.90€

  • Doprava ZADARMO

hodnota nákupu

nad 30€

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Honduras je káva pěstovaná ve vysokých nadmořských výškách, s dobrým tělem, lehkými náznaky medu a mléčné čokolády. Dochuť s tóny lískových oříšků a koření.

Certifikace: Fairtrade, Organic

Původ: Honduras je káva s původem, pochází z oblasti Marcala. Kávy s původem Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Pražení: stupeň 4 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, víc informací o pražení zde

Použití: espresso

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Velmi podmanivá a vyvážená sladkost a hořkost v jedné kávě. Její chuť je lahodná a zároveň výrazná.

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Honduras vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě. Pokud byste se rádi o kávě dozvěděli více, můžete navštívit naši Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnost: ○○○

Sladkost: ●●○

Hořkost: ●○○

Aroma: ●○○

Tělo: ● ○○

Dochuť: ●○○

Kofein: ●●○

Špecifikácia

Recenzie

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Honduras – “FÉROVÝ”“