Káva Zlaté Zrnko – Sudovice Whisky

Horká čokoláda

Lieskový orech

Vlašský orech

329.00  s DPH

Získejte až 66 zlatých zrnek.

  • Doprava

Kuriér, výdajné miesta alebo osobný odber

2-3 dni

od 2.90€

  • Doprava ZADARMO

hodnota nákupu

nad 30€

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Sudovice Whisky – unikátní káva z Kostariky, která dozrává v dubových sudech od whisky, což přidává této jemně acidní kávě zajímavou příchuť whisky, čokoládového likéru a rumových pralinek.

Speciální úprava: Sudovice Whisky před pražením zraje jeden měsíc v dubových sudech od whisky.

Původ: Sudovice Whisky je káva pocházející z odrůdy Cattura z Kostariky. Kávy pocházející Zlaté Zrnko jsou vybírány odborníky na kvalitu a degustátory, proto získáváme ty nejzajímavější kávy z výjimečných kávových zemí a oblastí. Farmáři za tak výjimečnou kvalitu dostávají zaplaceno více než je běžné prostřednictvím Fairtrade.

Zpracování: mokrou metodou

Pražení: stupeň 3 (1 – velmi světlé, 2 – světlé, 3 světlé / střední, 4 – střední, 5 – střední, 6 – střední / tmavé, 7 – tmavé, 8 – velmi tmavé), křivka pražení na espresso, více informací o pražení

Použití: espresso, moka, filtr

Mletí: střední / středně tvrdé zrno

Naše zkušenost: Káva Zlaté Zrnko – Sudovice Whisky je velmi zajímavá, velmi málo cítit ovocnost, je spíše sladká s příjemnou dochutí hořké whisky. Pro zvýraznění whisky chuti v espressu doporučujeme přisladit s 2g cukru.

Recept na filtrovanou kávu: Teplota vody: 90 ° C, Poměr použité kávy a nápoje: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideální délka přípravy: 3:30

Dobrá rada: Každou kávu si nejlépe vychutnáte při správném umletí. Káva Sudovice Whisky vyžaduje středně jemné mletí, na stupnici od 1 do 10 (1 nejjemnější, 10 nejhrubší) zhruba stupeň 3-4, závisí to na typu mlýnku a jeho opotřebení. V espresso automatech doporučujeme nastavit mlýnek na nejjemnější mletí a pouze v případě, že káva teče pomalu použít hrubší stupeň mletí. Každou zrnkovou kávu si nejlépe vychutnáte li kávová zrna čerstvě pražené – nejlepší 2 týdny až dva měsíce po pražení (záleží od skladování surové a pražené kávy, při skladování surové kávy ve vakuu z farmy až do pražírny a správném zabalení po napražení si může i napražená káva zachovat čerstvost několik měsíců). Více o správné přípravě kávy naleznete na naší stránce Rady o kávě. Pokud byste se rádi o kávě dozvěděli více, můžete navštívit naši Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnost: ●○○

Sladkosť: ●●○

Hořkosť: ●●○

Aroma: ●●●

Intenzita: ●●●

Dochuť: ●●●

Kofein: ●●●

Špecifikácia

Recenzie

0 reviews
0
0
0
0
0

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Káva Zlaté Zrnko – Sudovice Whisky“